O nás

JIM Archery club - lukostřelba Kyšice z. s. je sportovní lukostřelecký oddíl, který byl založen v roce 2013. Je členem Českého lukostřeleckého svazu (ČLS) a sdružuje tak sportovce se závodní licencí, kteří se pravidelně účastní závodů kvalifikačních i vrcholových, ale také rekreační střelce, kteří lukostřelbu provozují jako svůj koníček.

V současné době máme 42 členů s licencí, z toho 27 dětí. Klub pracuje i s veřejností - pořádáme lukostřelbu pro jednotlivce, ale také pro školy, dětské dny či firemní teambuildingy.

Věnujeme se střelbě z reflexního (olympijského), kladkového i holého luku, pořádáme závody v halové, terčové a terénní lukostřelbě. Na střelnici je možné si vyzkoušet 3D lukostřelbu na makety zvířat.

Každý rok se pravidelně účastníme vrcholových závodů v podobě Mistrovství ČR nebo Přeboru ČR ve všech lukostřeleckých disciplínách a zároveň také dlouhodobé soutěže, jakou je Pohár ČLS. 

Halové MČR v Humpolci 2017
Halové MČR v Humpolci 2017
Vítězové Poháru ČLS 2017/18
Vítězové Poháru ČLS 2017/18
Terénní MČR v Peci pod Sněžkou 2016
Terénní MČR v Peci pod Sněžkou 2016

        Halové MČR v Kostelci na Hané, 2019

Soustředění terénní lukostřelby 2020

V srpnu jsme uspořádali již šesté soustředění dětí a mládeže v terénní lukostřelbě, z toho páté v Teplicích nad Metují. Realizační tým, který postavil trať 12 terčovnic v krásném, ale náročném terénu, přijel o 2 dny dříve než zbytek účastníků. Byli jsme ubytováni v chatičkách penzionu Metuje.

Po příjezdu dětí následovalo rozdělení do skupin dle výkonnosti a kategorií a odpoledne jsme se již věnovali prvnímu střílení. Každý z trenérů či instruktorů měl ve své skupině 4-6 dětí, takže bylo možné se každému individuálně věnovat. Přestože trať byla složitá, základy terénní lukostřelby si odnesli všichni, od těch nejmenších ve věku 8 let až po mládež.

Soustředění nebylo jen o samotném tréninku lukostřelby - provozovali jsme i ostatní sporty, kompenzační cvičení, plavání v nedalekém bazénu, turistiku a poslechli jsme si něco o včelařství a výrobě medu.

Na závěr soustředění byl ve čtvrtek naplánován celodenní závod, který všichni absolvovali s pěknými výsledky a zúročili tak vše, co se během týdne naučili. Na pátek byl naplánován relaxační den, plavání, úklid chatiček, úklid lesa a střelnic a balení.

Tato akce byla financována za podpory MŠMT-odboru sportu, obce Kyšice, Penzionu Metuje, Výroby cukrovinek Stěnava EU s.r.o. a Ing. Přemysla Mužíka.