O nás

JIM Archery club - lukostřelba Kyšice z. s. je sportovní lukostřelecký oddíl, který byl založen v roce 2013. Je členem Českého lukostřeleckého svazu (ČLS) a sdružuje tak sportovce se závodní licencí, kteří se pravidelně účastní závodů kvalifikačních i vrcholových, ale také rekreační střelce, kteří lukostřelbu provozují jako svůj koníček.

V současné době máme 61 členů s licencí. Klub pracuje i s veřejností - pořádáme lukostřelbu pro jednotlivce i skupiny.

Věnujeme se střelbě z reflexního (olympijského), kladkového i holého luku, pořádáme závody v halové, terčové a terénní lukostřelbě. 

Každý rok se pravidelně účastníme vrcholových závodů v podobě Mistrovství ČR nebo Přeboru ČR ve všech lukostřeleckých disciplínách a zároveň také dlouhodobé soutěže, jakou je Pohár ČLS. 

Soustředění v Teplicích nad Metují, 2020
Soustředění v Teplicích nad Metují, 2020
Soustředění v Teplicích nad Metují, 2022
Soustředění v Teplicích nad Metují, 2022
Terénní MČR v Peci pod Sněžkou, 2016
Terénní MČR v Peci pod Sněžkou, 2016
Terénní MČR v Plzni, 2021
Terénní MČR v Plzni, 2021

Soustředění terénní lukostřelby 2022

V srpnu jsme uspořádali již osmé soustředění dětí a mládeže v terénní lukostřelbě, z toho sedmé v Teplicích nad Metují. Realizační tým, který postavil trať 24 terčovnic v krásném, ale náročném terénu, přijel o 2 dny dříve než zbytek účastníků. Byli jsme ubytováni v chatičkách penzionu Metuje.

Po příjezdu dětí následovalo rozdělení do skupin dle výkonnosti a kategorií a odpoledne jsme se již věnovali prvnímu střílení. Každý z trenérů či instruktorů měl ve své skupině 4-6 dětí, takže bylo možné se každému individuálně věnovat. Přestože trať byla složitá, základy terénní lukostřelby si odnesli všichni, od těch nejmenších ve věku 9 let až po mládež.

Soustředění nebylo jen o samotném tréninku lukostřelby - provozovali jsme i ostatní sporty, kompenzační cvičení, plavání v nedalekém bazénu, turistiku a další.

Na soustředění byl v úterý a ve čtvrtek naplánován celodenní závod, který všichni absolvovali s pěknými výsledky a zúročili tak vše, co se během týdne naučili. Na sobotu byl naplánován relaxační den, plavání, úklid chatiček, úklid lesa a střelnic a balení.

Tato akce byla financována za podpory NSA, obce Kyšice, Penzionu Metuje, Lukostřelby Dušek s.r.o. a Ing. Přemysla Mužíka.


jimarchery@email.cz
JIM Archery club - lukostřelba Kyšice, z.s. 2022
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky